$90
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10480536 |
| MPN: | 18510 |
| GTIN: | 074299185106 |
| Doll Hair Color: | Dark Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 11.5 in |
| Item Width: | 8 in |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 1997 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Complexion: | Dark |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Hair Brush Doll Stand Earrings Costume Ballet Slippers Tights |
| Material: | Fabric Plastic Vinyl |
| Franchise: | Swan Lake |
| Series: | Classic Ballet Series |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Swan Lake Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.