$85
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10390742 |
| MPN: | 55662 |
| GTIN: | 027084556629 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 4 in |
| Doll Size: | 4 in |
| Item Width: | 1 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Mattel |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | 3 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2008 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Toy Removable Clothes Timeless Treasure |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie Kelly |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Comb Doll Outfit Shoes Pony |
| Material: | Cloth Hard Plastic Plastic Vinyl |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Barbie & The Diamond Castle |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fantasy |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Product Line: | Barbie & The Diamond Castle |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.