$99
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10390500 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 5 in |
| Doll Size: | 5 in |
| Item Width: | 2 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 2 |
| Occasion: | All Occasions |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2000 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl & Boy Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Doll Figures |
| Material: | Mixed Materials |
| Franchise: | Storybook Favorites |
| Type: | Figure |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Teens Youth |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Characters |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Product Line: | Storybook |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.