$134
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10390066 |
| MPN: | 21388 |
| GTIN: | 074299213885 |
| Doll Hair Color: | Dark Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 11 1/2 in |
| Doll Size: | 11 1/2 in |
| Item Width: | 3 in |
| Artist: | Unknown |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Number of Pieces: | 4 |
| Year Manufactured: | 1997 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | With Original Packaging |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Character: | Barbie Kelly |
| Era/Year: | 1997 |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll Hair Brush Outfit Shoes |
| Franchise: | Mattel |
| Series: | Ballet Recital |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fantasy |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Product Line: | Ballet Recital |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.