$65
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10280274 |
| MPN: | JBJ01 |
| GTIN: | 194735260607 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Item Width: | 3 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Carlyle Nuera |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Occasion: | Christmas |
| Number of Pieces: | 6 |
| Year Manufactured: | 2025 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Special Edition |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Jewelry Shoes |
| Material: | Cloth Plastic |
| Franchise: | Signature |
| Series: | Holiday Edition |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | ALL Teens Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Holiday Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.