$90
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 10151022 |
| GTIN: | 460706679717 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 16 in |
| Doll Size: | 16 in |
| Item Width: | 4 in |
| Artist: | Disney |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight Wavy |
| Number of Pieces: | 6 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | Unknown |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Collector Toy Removable Clothes Special Edition Timeless Treasure |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Jasmine |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Animal Figure Doll Headband Outfit Shoes |
| Material: | Vinyl |
| Franchise: | Aladdin |
| Series: | Disney Animators` Collection |
| Type: | Artist Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Characters |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Product Line: | Disney Animators` Collection |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.