$189
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 10150969 |
| GTIN: | 027084886191 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Item Width: | 9 in |
| Character: | Maximus |
| Material: | Plastic |
| Year Manufactured: | 2010 |
| Set Includes: | Animal Figure Figures horse pascal chameleon brush pony Horsey |
| Franchise: | Tangled |
| Vintage: | Yes |
| Series: | disney princess |
| Type: | Figure |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | TV & Movies |
| Features: | horse |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Character Family: | Tangled |
| Product Line: | Store Exclusives |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.