$111
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10094639 |
| Doll Hair Color: | Red |
| Doll Eye Color: | Green |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | SIGNATURE |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Articulated Bendable Limb Black Label Collector Edition Nude Removable Clothes Special Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic Vinyl |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Barbie Looks |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 1 lb |
| Product Line: | Made to Move |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.