$84
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10055762 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 1 1/2" |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Robert Best |
| Antique: | No |
| Signed By: | Rose Pinkful |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2010 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Features: | Pink Label |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Set Includes: | Doll Shoes Jewelry |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Barbie |
| Type: | Figure |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | 6 Plus |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Product Line: | Avon Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.