$239
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 10044944 |
| Model: | First Production |
| Item Length: | 17 in |
| Doll Size: | 17 in |
| Year Manufactured: | 2010 |
| Suitable For: | Unisex |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Item Height: | 17 in |
| Character Type: | Princess |
| Features: | First Production Battery-Operated |
| Movie/TV Title: | Tangled |
| Animation Studio: | Disney |
| Movie: | Tangled |
| Character: | Rapunzel |
| Toy Type: | Dolls Figures & Plushies |
| Media: | Movie |
| Set Includes: | Doll |
| Animal Species: | Human |
| Franchise: | Tangled |
| Type: | Doll |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fairy Tale |
| Genre: | Movie & TV |
| Character Family: | Rapunzel |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.