$135
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 10044937 |
| GTIN: | 460708239070 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Item Length: | 16 in |
| Doll Size: | 16in |
| Character: | Aladdin |
| Number of Pieces: | 1 |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Aladdin |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Type: | Play Doll |
| Product Type: | Doll(s) |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Doll Age Group: | Child |
| Item Height: | 16 in |
| Features: | Special Edition Animator`s Collection Collector`s Edition Eric Goldberg Jasmine Mark Henn With Original Packaging Aladdin Retired 1st Release First Release |
| Character Family: | Aladdin |
| Doll Complexion: | Medium |
| Product Line: | Disney Store |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.