$80
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Mattel |
| SKU: | 12110698 |
| MPN: | 10295 |
| GTIN: | 074299102950 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11.5 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 1993 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Non-Domestic Product: | No |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Material: | Vinyl |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Barbie |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Original/Reproduction: | Original |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Western Barbie |
ABOUT Mattel
Mattel is a leading toy brand known for its iconic products, including Barbie and Hot Wheels. Renowned for its creativity and innovation, Mattel offers a diverse range of toys that inspire play and learning for children of all ages. With Mattel, you can explore imaginative worlds and engage in fun adventures, making it a trusted choice for families worldwide.